Wojskowa Komenda Uzupełnień w Poznaniu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
30 października 2018
ŚWIĘTO TERENOWYCH ORGANÓW ADMINISTRACJI WOJSKOWEJ
27 października przypada Święto Terenowych Organów Administracji Wojskowej.


W ramach obchodów naszego święta, w dniu 26 października w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Poznaniu miała miejsce uroczysta zbiórka żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej. Podczas spotkania Wojskowy Komendant Uzupełnień w Poznaniu ppłk Ryszard GRZEŚKOWIAK dziękował zgromadzonym za codzienną pracę i realizację zadań służbowych oraz życzył pomyślności i szczęścia w życiu zawodowym i prywatnym. Następnie wręczył wyróżnionym złoty, srebrny i brązowy medal „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”.

Na zakończenie uroczystości ppłk Ryszard Grześkowiak uhonorował Szefa Delegatury Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej w Poznaniu ppłk. mgr. inż. Mirosława KWIATKOWSKIEGO pamiątkowym ryngrafem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Poznaniu w uznaniu zasług oraz za wieloletnią i owocną współpracę.

Tego samego dnia w Poznaniu odbyły się uroczyste obchody Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej województwa wielkopolskiego, które rozpoczęły się od mszy świętej w Kościele Garnizonowym w Poznaniu.

Po liturgii zgromadzeni przedstawiciele Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu, wojskowych komend uzupełnień z Wielkopolski oraz zaproszeni goście udali się do Domu Żołnierza, gdzie miała miejsce oficjalna część obchodów.

Szef WSzW w Poznaniu płk Grzegorz KONOPKO w okolicznościowym przemówieniu podziękował żołnierzom i pracownikom TOAW za trud wkładany w wykonywanie obowiązków służbowych oraz życzył sukcesów zawodowych i prywatnych.

Podczas uroczystej gali nastąpiło wręczenie patentów oficerskich, medali, dyplomów i wyróżnień.

Uroczystość zakończyła się występem artystów Teatru Muzycznego w Poznaniu oraz koncertem Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych.

Tekst i zdjęcia: Paweł Chlebek

Dołączona galeria zdjęć: ŚWIĘTO TERENOWYCH ORGANÓW ADMINISTRACJI WOJSKOWEJ
generuj pdf
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Poznaniu
Rolna 51/53
61-716 Poznań
tel. 261573714
fax. 261573601
wkupoznan@ron.mil.pl