Wojskowa Komenda Uzupełnień w Poznaniu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
12 października 2018
UROCZYSTE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
W Zespole Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu 12 października 2018 r. odbyła się akademia upamiętniająca: rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej – Patrona Zespołu Szkół oraz 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście: p. Mariusz Wiśniewski - Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, st. wiz. dr Jerzy Licki z Kuratorium Oświaty w Poznaniu, ppłk Konrad Stube -Szef Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień WSzW w Poznaniu, ppłk Ryszard Grześkowiak – Wojskowy Komendant Uzupełnień w Poznaniu, przedstawiciele służb mundurowych, firm i zakładów pracy współpracujących ze szkołą, rodzice oraz uczniowie.

Podczas uroczystości szczególny nacisk położono na patriotyczne wychowanie młodzieży i misję z jaką wiąże się zawód nauczyciela. Padło wiele ciepłych, życzliwych słów i podziękowań. Do życzeń dołączył ppłk Ryszard Grześkowiak, który w uznaniu zasług edukacyjno-wychowawczych, wręczył Pani Dyrektor dr Małgorzacie Nawojczyk medal pamiątkowy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Poznaniu. Po części oficjalnej na placu przed budynkiem, w obecności wszystkich uczestników akademii, odbyło się ślubowanie pierwszych klas na sztandar szkoły. Uroczystość zakończyła defilada uczniów klas mundurowych.


Tekst i zdjęcia: Agnieszka Felcenloben

Dołączona galeria zdjęć: UROCZYSTE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
generuj pdf
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Poznaniu
Rolna 51/53
61-716 Poznań
tel. 261573697
fax. 261573601
wkupoznan@ron.mil.pl